Mošna Stunt Team 22

je bandička lidí z různých končin a různých věků – většina z nás jsme ještě poměrně mladí. Hlavním a základním stavebním kamenem teamu je samozřejmě náš Richard. Bez něj by Team vlastně ani neexistoval. Nebo teda existoval, ale těžko říct, co zrovna my ostatní bychom mohli předvádět.  

Richard se svým kumštem začal v roce 2012. Rok se plácal na louce se čtyřkolkou a béemxem a učil se chytat balanc, srůstal se čtyřkolkou a čas od času tam vymetl hlínu z trávy vlastním tělem. Po roce se pustil na asfalt a začal makat na jednotlivých tricích. V současné době má na kontě již přes deset triků, které zmáknul jako první na téhle planetě. Některými triky se inspiroval u motorkářských kolegů a upravil je pro aplikaci na čtyřkolku a tu větší část triků sám chlapec vymyslel a úspěšně vyzkoušel. Například stojku na hlavě při jízdě po zadních kolech. 

Má na kontě 1. místo v historicky prvním čtyřkolkovém stuntriding závodě v ČR, první místo v Quad Battle na Czech Stunt Day 2017 a bývá označován nejlepším stuntriderem na čtyřkolce v ČR. 

Kromě kaskadérských kousků si Richard občas rád vezme čtyřkolku na trať ji pěkně potrápit v bahně. Zúčastnil se již několika čtyřkolkových závodů na trati. 

Bez svéhotýmu by Richard existoval poměrně těžko. V jeho týmu jsou schopní servisáci včetně Richarda samotného, fotografové, moderátorský žvanil, propagační důstojníci a hlavně i Richardova rodina, která náramně podporuje všechny směry naší činnosti. 

TÝM

Richard Mošna

Richard je profesionální kaskadérský jezdec na čtyřkolce, bez něhož by tým samozřejmě nemohl fungovat. Svoje umění posouvá každým rokem na jinou úroveň a neustále obohacuje svoji zásobu triků. Kromě vystoupení na různých akcích se Richard taky rád zamaže na trati, nebo se věnuje jízdě na motorce. 

Lukáš

Hlavní mechanik, který je vždy po ruce, když se něco pokazí. Lukáše můžete potkat na některých akcích společně s Richardem, nejspíš ho nejčastěji uvidíte dolévat benzín do čtyřkolky nebo měnit kola. 

Jarda

Moderátor Jarda je společně s Richardem důležitou součástí týmu. Díky němu se při Richardově vystoupení rozhodně nudit nebudete, protože Jardovy slovní hříčky vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Jarda je ten ukecaný týpek, který pobíhá vedle čtyřkolky s mikrofonem v ruce. 

David

Stejně jako má každý tým svého mechanika, tak musí mít i řidiče. Za volantem dodávky a s kafíčkem v ruce David převáží celou posádku na vystoupení a zpátky domů. 

Jasmínka

Jasmínka je nejmladší členkou týmu a jde pomalu v tátovo stopách. Se svými čtyřkolkami se učí nejrůznější triky, jako je například jízda pozadu nebo jízda s nohama na řídítkách. Nejradši ale má blátivé louže, kde se může pořádně zašpinit. Jasmínka sedlá čtyřkolku LAMAX eTiger ATV50S. 

Ondra

Bez Ondrových profesionálních fotografií by to tady byla trochu nuda. Ondra jezdí s Richardem na většinu akcí, ze kterých vytváří jedinečné fotografie, natáčí s Richardem různá videa a v neposlední řadě taky zachycuje snažení naší malé Jasmínky.

MAŠINA

Suzuki LTZ 400

Mohlo by se zdát, že stejně jako stuntridingové motorky bude mít i tahle čtyřkolka spoustu úprav, ale není tomu tak. Kromě hrazdy není na čtyřkolce žádná zvláštní úprava, Richard si ji pouze barevně doladil.